online store
top of page

עריכת סרטונים ותוכן 2023

עם כניסתנו לשנת 2023, עולם עריכת הסרטונים ממשיך להתפתח ולהסתגל לטרנדים וטכנולוגיות חדשות. עם הביקוש הגובר לתוכן וידאו ועלייתן של פלטפורמות המדיה החברתית, עריכת סרטונים (וידאו) ויצירת תוכן בכללי הפכה חשובה מתמיד. במאמר זה, נחקור את המגמות והשיטות המובילות לעריכת סרטונים בשנת 2023.


עוברים מהמחשב לטלפון

עריכת סרטונים מותאמים יותר לטלפון מאשר למחשב


עריכת סרטונים אנכית
יצירת סרטונים אנכיים למובייל

עריכת סרטונים אנכית

וידאו אנכי הפך יותר ויותר פופולרי בפלטפורמות מדיה חברתית כמו אינסטגרם, Snapchat ו-TikTok זאת מכיוון שכך אנו רגילים להחזיק את הטלפון שלנו, בנוסף, זו היא דרך מעולה לתפוס יותר מקום במסך של הצופה שגולל באפליקציות. בשנת 2023, עורכי וידאו צריכים לתת עדיפות ליצירת תוכן מותאם לצפייה אנכית. משמעות הדבר היא שימוש ביחס גובה-רוחב של 9:16 במקום ה-16:9 המסורתי, ולהבטיח שאלמנטים חשובים של הסרטון מרוכזים בתוך המסגרת.


עריכת סיפור דינמי

חלפו הימים של סרטונים סטטיים עם מעט תנועה. בשנת 2023, עריכת סרטונים צריכה לתת עדיפות לסיפור דינמי תוך התמקדות בתנועה ואנרגיה. המשמעות היא שילוב של תנועת מצלמה, מעברים יצירתיים ועריכה בקצב מהיר כדי לשמור על מעורבות הקהל. אנחנו יכולים לקחת את הטלפון ולצלם בתנועה או לעבור ממקום למקום ע"י קאטים אך העיקרון הוא להמשיך את התנועה של הסרטון כך שירגיש חי יותר לצופים כאילו אנחנו לוקחים אותם למקומות שונים - כך אנחנו מעסיקים את הצופה ומשאירים אותנו איתנו בקשב.

בחורה מחזיקה את הטלפון ומצלמת את עצמה משתפת את כולם
היו דינאמיים - לכו ממקום למקום, צלמו את עצמכם בין מקומות וצרו מעברים בין השוטים

תוכן אותנטי

התוכן הוא המלך ביצירת תוכן, ואיכות הצילום או אופן הצילום הפך להיות לא רלוונטי, אם בעבר היינו מצלמים במצלמות מקצועיות עם צוות צילום מקצועי אז היום דווקא הדרישה היא הפוכה! במקרים רבים נעדיף לצלם בטלפון ובתנאים פחות "קולנועיים" שכן אלה ייראו כמו פרסומת והצופה יגלול אותם מיד, לעומת צילום חובבני יותר בטלפון ירגיש יותר אותנטי ומרצה את הצופה הסקרן שרוצה לדעת מה קורה בעולמם של אנשים אחרים.


שימוש במציאות רבודה (AR)

מציאות רבודה היא היכולת של אפליקציות שונות לשנות דברים בווידאו או להוסיף אלמנטים באופן מלאכותי, לדוגמא לשנות את הפרצוף של המצולם מכואס לשמח, או להוסיף לאדם אוזניים של שפן. המציאות הרבודה נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות, ובשנת 2023, עורכי וידאו צריכים לשלב רכיבי AR בסרטונים שלהם. AR יכול לשפר את חווית הסיפור על ידי הוספת אלמנטים אינטראקטיביים לסרטון, כגון אובייקטים תלת מימדיים או אנימציות.

עריכת סרטונים אותנטיים עם חברים בבית
צילום תכנים אותנטיים בבית

התאמה אישית לקהל

בשנת 2023, התאמה אישית תהיה המפתח לתוכן וידאו מוצלח. עורכי וידאו צריכים להתמקד ביצירת תוכן שמדבר ישירות לקהל שלהם ולתחומי העניין שלהם. ניתן להשיג זאת באמצעות מסרים מותאמים אישית, גרפיקה ואנימציות מותאמות וסגנונות עריכת סרטונים מותאמים אישית.


סרטון קצר

ככל שטווחי הקשב של הקהל ממשיכים להצטמצם, עריכת סרטונים קצרים הפכו לפופולריים יותר. בשנת 2023, עורכי וידאו צריכים לתת עדיפות ליצירת תוכן קצר ומתוק, באורך מקסימלי של 40 שניות. יש סיכוי גבוה יותר שסרטונים קצרים ישתפו ויצפו בהם, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור פלטפורמות מדיה חברתית.


סרטונים אינטראקטיביים

סרטונים אינטראקטיביים מאפשרים לצופה לעסוק בתוכן בצורה משמעותית. בשנת 2023, עורכי וידאו צריכים לשלב אלמנטים אינטראקטיביים כגון קישורים ניתנים ללחיצה, סקרים וחידונים בסרטונים שלהם. זה יכול להגביר את המעורבות בתגובות ולהשאיר את הקהל מתעניין בתוכן. שיטה זאת משאירה את הצופים בסרטון כך שהצופים עוברים בסוף הסרטון לתגובות וקוראים אותם ומשתתפים בדיון.


לסיכום, תוכן עריכת וידאו בשנת 2023 יתן עדיפות לווידאו אנכי, סיפור דינמי, תוכן אותנטי ופחות צילום מקצועי, אלמנטים של AR, התאמה אישית לקהל, סרטוני וידאו קצרים, סרטונים אינטראקטיביים. על ידי שילוב הטרנדים והטכניקות הללו בסרטונים שלהם, עורכי וידאו יכולים ליצור תוכן משכנע ומרתק המהדהד עם הקהל שלהם.


רוצים להישאר מעודכנים?


מעוניינים לקבל פרטים על קורס צילום ועריכת וידאו המקצועי בישראל?

טלפון/ווצאפ ישיר למרצה הקורסים והפקות (שרון): 054-6223349

צילום וידאו עכשווי - MIVIDEO

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page